آینده زندگی دانشگاه ایرانی در دنیای برخط و دیجیتال؛

بسیار تشکر میکنم به خاطر موضوع بسیار مهمی که نقطه عطفی در تاریخ می‌باشد. و با تشریح خوبی که آقای دکتر ناظمی ارائه فرمودند و به خصوص سوالاتی که آقای دکتر فراستخواه مطرح کردند. از نظر من این بحثی است که با یک جلسه نهایی نخواهد شد و این روندی است که در دوره تحولات نقطه عطفی در تاریخ می‌باشد. همانطور که اشاره کردند من هم چیزهایی را البته نه به این مدل خاص ولی آینده سقوط نظام سرمایه داری را بیشتر می‌بینم. جرمی رد کینگ آن را جایگزینی گفته یعنی کلبرتیو کامن یک اقتصاد دو رگه است تقریباً قسمت عرضه به شدت با این راندمان‌ها بهبود پیدا میکند. ارائه هم تبدیل به دیجیتالی شده است. قدرت الان وارد دامنه‌ای شده که الان همه نگرانند مثل تیم گوگل. اینهایی که ارتباطات را کنترل می‌کنند آقاي دکتر ناظمی اشاره فرمودند که این دنیای آینده را یعنی از مغز ما تا رفتار ما را چه کسی اداره خواهد کرد. البته من این کتاب را اخیراً نگاه میکردم آقای ردکینگ میگوید که من فکر میکنم تا سال 2050 هم این اقتصاد یک بخش جدی خواهد بود ولی از 2050 به بعد فرم اقتصاد عوض خواهد شد. الان که در اینجا تشریح شد کامل نشان میدهد که این انسان‌ها هستند که دارند دگرگون می‌شوند. ارتباطات به شدت دارد وارد مغز و همه چیز می‌شود و بعد هم وارد جامعه خواهد شد. انشاءالله فرصتی پیش بیاید برای طرح در مجلس که به نظر می‌آید ما درست متوجه نشده‌ایم و داریم در جهت خلاف شنا می‌کنیم. یعنی چه بخواهیم و چه نخواهیم این ارتباطات خواهد بود و امکان ندارد بتوان آن را از تاریخ حذف کرد. نه تنها این بلکه اقتصاد آینده را هم می‌گرداند. در واقع فناوری فایو جی و بقیه هم همینطور است. چقدر ما باید آمادگی ایجاد کنیم که وارد این تحول شویم. در خود دیپلماسی که من نگاه میکردم اتفاقی که در افغانستان در حال افتادن است و ما این همه زحمت کشیدیم و تا دم مرز راه آهن کشیدیم.... همه چیز که دست ما نیست بیرون کشور اتفاق میافتد که معلوم نیست تمام زحماتمان نتیجه دهد یا نه.
ارتباطات در دیپلماسی، آموزش و در زندگی و در فعالیت‌های روزمره دارد قوی می‌شود. این ارتباطات همانطور که آقای دکتر فراستخواه اشاره فرمودند؛ دي ان اي چگونه در تاریخ شکل گرفت، اول گفته شد این ویروس‌هایی است که جهش پیدا میکنند DNA در مورد ولی بعداً خورد خورد آن انسان‌ها برای ارتباط با محیط نیازهایی داشتند مغزشان بیشتر رشد کرده، بیشتر تحول پیدا کرد و این تغییرات
حاصل شد. الان این تغییرات در کل دنیا اتفاق می‌افتد دي ان اي دنیا دارد عوض می‌شود و وقتی عوض شد بنده که امروز دارم تمرین میکنم حتی در رانندگی حتماً باید از اپلیکیشن بلد استفاده کنم و فهمیدم یک نفر بهتر از من در این موضوع شناخت دارد. اینها دارد دنیا را فرا میگیرد. ما دانشجویانمان را چگونه باید تربیت کنیم. اقتصادی که امروز متکی به فناوری است گفته میشود که خیلی زحمت بکشد و خلاقیت پیدا کند که یک مقدار خودش را نگه دارد. در ایران هم دیجی کالا و مانند اینها دارند بالا میروند. حکومت هم میخواهد جلوی همه را بگیرد و فرمول دیگری را ارائه کند آیا میشود این فرمول را انجام داد یا میشود یک چیزهایی را آموزش نداد آیا می‌شود دانشجویان ستاره‌دار داشت؛ همه را دارد به هم میریزد. از نظر من بسیار بحث خوب و جدی را عزیزان مطرح کردند که نیاز به کار دارد و بعد هم یک انتقال یا ترنسفورمیشن تدریجی را همه نمی‌پذیرند و همه قبول ندارند ولی چون این تحولات در حال رخ دادن است عیبی ندارد که از بین صد دانشگاه پنج تاي آنها آن این جهت‌گیری را شروع کنند و اتفاقاً باید الان دانشگاه‌های ما جامعه را برای جهان آینده آموزش دهند و دیگر با لیسانس و فوق لیسانس این ضرورت کافی نیست و باید به صورت آموزش دائم باشد.

دانلود گزارش کامل

رمز عبورتان را فراموش کرده‌اید؟

ثبت کلمه عبور خود را فراموش کرده‌اید؟ لطفا شماره همراه یا آدرس ایمیل خودتان را وارد کنید. شما به زودی یک ایمیل یا اس ام اس برای ایجاد کلمه عبور جدید، دریافت خواهید کرد.

بازگشت به بخش ورود

کد دریافتی را وارد نمایید.

بازگشت به بخش ورود

تغییر کلمه عبور

تغییر کلمه عبور

حساب کاربری من

سفارشات

مشاهده سفارش